Facebook YouTube Twitter Instagram
BC Beroe

BC Beroe

Balkan League, 3/4 place game
Round Date Hall Home Result Away Referees Attendance
1 Round29 Apr 21 17.30Toto Arena
Holon
Hapoel Gilboa Galil B.C.84:67BC BeroeAleksandar Pavlov
Milosav Kaludjerovic
Stylianos Symeonidis
300
Balkan League, Semifinals
Round Date Hall Home Result Away Referees Attendance
1 Round27 Apr 21 17.30Toto Arena
Holon
BC Beroe62:66BC Akademik PlovdivAleksandar Pavlov
Milosav Kaludjerovic
Ofer Manheim
250
Balkan League, Group F
Round Date Hall Home Result Away Referees Attendance
1 Round24 Feb 21 19.00SC Kale
Skopje
KK TFT83:87BC BeroeOgnjen Jokic
Mila Cavara
Daut Mehmeti
5 Round22 Mar 21 18.00Gan Ner
Gan Ner
Hapoel Gilboa Galil B.C.88:53BC BeroeAleksandar Pavlov
Alija Ferevski
Or Zror
6 Round29 Mar 21 18.00Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe91:90KK TFTOgnjen Jokic
Milosav Kaludjerovic
Daut Mehmeti
2 Round7 Apr 21 16.00Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe90:82Hapoel Gilboa Galil B.C.Daut Mehmeti
Xhelal Mumini
Dardan Maxhuni
Balkan League, Group E
Round Date Hall Home Result Away Referees Attendance
1 Round21 Oct 20 19.00Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe85:86BC Akademik PlovdivDimitrios Bitis
Konstantinos Xenikakis
Stavros Evfraimidis
4 Round16 Nov 20 18.00S.C. Zupa
Tivat
KK Teodo 74:70BC BeroeOgnjen Jokic
Milosav Kaludjerovic
Ivana Radinovic
5 Round17 Nov 20 17.00Sportski Centar
Rozaje
KK Ibar Rozaje88:94BC BeroeHaris Bijedic
Daut Mehmeti
Predrag Dikanovic
2 Round19 Nov 20 19.00SC Kale
Skopje
KK TFT80:75BC BeroeOgnjen Jokic
Ivan Mijalkovski
Predrag Dikanovic
9 Round2 Dec 20 18.30Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe99:77KK Teodo Dimitrios Bitis
Nikos Tziopanos
Diamantis Lortos
7 Round8 Dec 20 19.00Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe108:73KK TFTAleksandar Pavlov
Ognjen Jokic
Daut Mehmeti
8 Round14 Jan 21 18.15Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe105:76KK Kumanovo 2009Dimitrios Bitis
Konstantinos Xenikakis
Ioannis Bakalis
10 Round19 Jan 21 18.00Obshtinska
Stara Zagora
BC Beroe74:67KK Ibar RozajeDimitrios Bitis
Konstantinos Xenikakis
Stavros Evfraimidis
6 Round28 Jan 21 18.00Complex Sila
Plovdiv
BC Akademik Plovdiv89:88BC BeroeAlija Ferevski
Aleksandar Milojevik
Ivan Mijalkovski
3 Round3 Feb 21 17.00Sports Hall Pero Nakov
Kumanovo
KK Kumanovo 200993:80BC BeroeOgnjen Jokic
Suzana Vujicic
Predrag Dikanovic
Next Game
No Games Scheduled












 
Schedule
No Games Scheduled












 
All times are local time
Standings